E-ticaretin olmazsa olmazlarından biri olan e-pazaryerleri hem alıcı hem satıcı için birçok avantajı beraberinde getirip taraflara kolaylık sağlamaktadır. Satış ağınız ile birlikte alışveriş ilişkisi kurduğunuz müşteri portföyünü genişletmek ve onlarla iletişimi daha profesyonel yönetmek için e-pazaryerlerinde mağaza açılışlarınızı gerçekleştirip ürünlerinizin özenli bir şekilde yüklemesini yaptıktan sonra müşteriniz ile buluşmaya ve sipariş kabul etmeye başlayabilirsiniz.

 

İnternetten satış yapmak isteyenler için Türkiye pazarını baz aldığımızda Trendyol önemli bir yere sahiptir. Trendyol’un aktif kullanıcı sayısı 25 milyon iken, günlük 22 milyon kullanıcı bu e-pazaryerine ziyaret gerçekleştirir durumda. Türkiye pazarında satış hacmi yüksek e-pazaryerlerinin başında gelen Trendyol’da mağaza açmak, satışlarınızı arttırmak için önemli bir adım olarak karşımıza çıkmakta. Trendyol’da nasıl mağaza açmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu linke tıklayarak https://miposdigital.com/blog/trendyol-da-nasil-magaza-acilir-trendyol-da-magaza-acmak-ucretli-mi/13 Trendyol’da Nasıl Mağaza Açılır başlıklı yazımızı inceleyebilir, akabinde işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz. Trendyol’da mağaza açma şartlarını yerine getirdikten sonra ürünlerinizi mağazanıza yüklemeye başlayabilirsiniz. Ürünlerin mağazaya yüklenmesi sırasında dikkat edilmesi gereken belli başlı unsurlar bulunmaktadır.

 

Trendyol’a Ürün Yüklerken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

 

Ürünlerinizi sanal mağazanıza yüklemeden önce hazırlamış olduğunuz görsellerin kaliteli ve anlaşır olmasına dikkat edin. Ürün görsellerinizi hazırlarken görselde sadece ürünün ön planda olmasına ve görsel boyutlarının istenilen boyutlarda hazırlanmasına özen gösterin. Ürün görsellerinizi hazırlarken mümkünse profesyonel bir fotoğrafçıdan destek alın, bu desteği alamıyorsanız doğru ekipman kullanarak görsel çekimlerinizi gerçekleştirin. Ürün görselleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Trendyol’un ürün görselleri için hazırlamış olduğu standartları bu linke tıklayarak https://akademi.trendyol.com/satici-bilgi-merkezi/urun-islemleri/urun-islemleri/urun-gorseli-secimi-ve-yukleme inceleyebilirsiniz. 

 

Hazırlamış olduğunuz ürün görselleri ile ürünleriniz için oluşturacağınız açıklamalar da önem arz etmektedir. Ürün açıklamalarında ürün hakkındaki en doğru bilgiye ve kullanım talimatlarına yer vermeniz gerektiğini unutmayın. Açıklamalarınızı oluştururken kafa karışıklığına yer vermeyecek ibareler kullanmaya dikkat edin. Ürün açıklamalarınızı doğru bir şekilde kurgulamanız kategori sıralamasında daha üst sıralarda görüntülenmenize ve satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olur. Açıklamasını ve görsellerini hazırladığınız ürün için doğru kategori araştırması yaparak ürünü en doğru kategoride gönderdiğinizden emin olun. Göndermiş olduğunuz ürünler Trendyol ekibi tarafından onaylandıktan sonra satışa alışacak, ticari ilişkiler kurduğunuz müşterileriniz ürünlerinize ulaşmaya başlayacaktır.

 

Trendyol’da alışveriş yapan kullanıcıların mağazanıza kolaylıkla ulaşması ve ürünlerinizle etkileşim kurup satın alma adımlarını tamamlaması için; Ürünlerinizi doğru ürün, doğru görsel, doğru isim ve açıklama ile birlikte doğru kategoriye yerleştirmeye özen göstermelisiniz. Ürünleriniz için bir SEO çalışması yapmak satışlarınızı ve ürün görünürlüğünüzü arttırmak konusunda önemli bir etmen olacaktır. 

 

Trendyol e-pazaryerinde mağaza kalitenizi arttıracak püf noktalar hakkında oluşturduğumuz yazımızı bu linke tıklayarak https://miposdigital.com/blog/trendyol-da-magaza-kalitenizi-ve-satislarinizi-nasil-arttirirsiniz/14  inceleyebilir,  satışlarınızı arttırmak adına doğru adımları atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Dijital dünyada yeni nesil çözüm ortağınız.

Son Blog Yazılarımız

Bizi Takip Edin