Amazon; şüphesiz tüm dünyada e-ticaret ekosisteminin öncüsüdür. Bu online satış platformu son yıllarda çevrimiçi perakende sektörünü profesyonel olarak farklı boyutlara taşımakla birlikte kendi bünyesinde büyük bir değişim yaşadı. 2020’de “6.Prime Day, Kampanya Günleri”  adı altında küresel perakendecinin yılda 2 günlük ekstarvazanga (en dip fiyat) fırsatı sunduğu bu kampanya sürecinin Ekim ayına ertelenmesine rağmen, amazon.com online satış platformunda ürünler, bulut hizmetleri için rekor satışlara imza atarak siber pazartesi indirim günlerinde 10,7 Milyar Dolarlık satış hacmine imza atmayı başardı. Ayrıca Covıd19 Salgını döneminde büyüme gösterip işe alımlarına hız kesmeden devam etti. 

 

Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse artan ivme gösteren bu kampanya günlerinde 2021 yılında 11 Milyar doları aşan bu iki günlük indirim çılgınlığı (pazarlama stratejisi) sayesinde, gelecekte Adobe Analytics verilerine göre 2022 yaz dönemi için sadece ABD’de 12 Milyar Dolarlık satış hacmi beklenmektedir.Bu demek oluyor ki eğer e-ticarette mükemmellik arayışı peşindeyseniz https://www.amazon.com/ sizin için bir kriter olmalı ve görüşlerinizi amazon.com’un iş modeli üzerinde şekillendirerek dünya ticareti yapmanın karlılığına odaklanmalısınız. Bu süreçte amazon.com’un gidişatını anlamak ve güvenilir e-ticaret çözümlerini kullanabilmek, ölçeklendirme çalışmalarında size fayda sağlayacaktır. 

 

Bu değerlendirmeler ışığında amazon.com’un dünyadaki e-ticaret ağı hakkında sizlere genel bir bilgi vermiş olduk, küresel e-ticaret devrelerine ayak uydurmak için Amazonu takip etmeniz dünya ticaretinde sizi yönlendirecek en doğru rehber olacaktır. 

 

 

Tüm dünyada aktif 11,877,690 satıcı ve 657 milyondan fazla ziyaretçi ile 250 milyon ürün çeşitliliği sayesinde her yıl dünyanın en değerli şirketleri zirvesine oynayan amazon.com, e-ticaret dünyası için şüphesiz ki çok büyük anlamlar ifade ediyor. 1994 yılında online kitap satış sitesi olarak kurulan amazon.com bugün e-ticaretin tüm dinamiklerini elinde tutan ve bu ekosisteme yön veren merkeziyetin sahibi olarak karşımıza çıkıyor. Bu marka gücünün sebebi online satış platformları içerisinde en iyi AR-GE sistemine sahip, yatırımcısına en iyi pazarlama çözümleri sunan bir platform olması ile birlikte bunu sürdürülebilir hale getirmesidir.

 

Marka olmak önce zihinde başlar. Bu konu ve bahsi geçen tüm detaylar için https://miposdigital.com/ adresini ziyaret edebilir, firmanız için bizlerden tarafınıza özel sunacağımız butik çözüm önerileri alabilir, detaylı çalışmalarınız için profesyonel ekimiz ile iş ortaklığı yapabilirsiniz. 

 

Peki Dünyanın En Büyük E-Pazaryeri amazon.com’da Satış Yapmak için Neler Yapmanız Gerekiyor?

 

Öncelikle amazon.com’da satış yapmak için bir şirketiniz olması gerekiyor mu sorusuna kısaca yanıt verelim, hayır bir şirket sahibi olmanız gerekmiyor, kişisel ürünlerinizi de şirket sahibi olmadan amazon.com’da satışa açabilirsiniz. Bireysel olarak gerekli koşulları ve istenilen belgeleri sağladığınız takdirde satıcı olabilirsiniz. amazon.com’da Mağaza Açmak için İstenen Belgeler ve Amazon Türkiye’de Nasıl Mağaza Açılır hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz sizler için oluşturduğumuz yazımıza bu linke tıklayarak https://miposdigital.com/blog/e-pazaryeri-amazon-da-magaza-acma-ve-yonetme/15 ulaşabilir, bu anlamda daha detaylı bilgi sahibi olmak ve dinamik ekibimizden destek alabilmek için bu numarayı tuşlayarak 0850 885 26 34  bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İlgili Yazılar

Dijital dünyada yeni nesil çözüm ortağınız.

Son Blog Yazılarımız

Bizi Takip Edin