Satışlarınızı online platformlara taşıyabilmek için bir e-pazaryeri platformundan faydalanabilir, sınırlı müşteri kitlenizi genişleterek birçok farklı kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Türkiye’de e-pazaryeri denildiğinde akla gelen isimlerden biri olan hepsiburada.com 1998 yılından beri online platformda faaliyette olan 2011-12-13 yıllarında Türkiye’nin en sevilen online alışveriş platformu olmakla birlikte 2013 yılında bunu tescilleyerek “Yılın En Sevilen Ticaret Sitesi” seçilmiş ve aylık 100 milyondan fazla ziyaretçi almıştır. 

 

Geçtiğimiz yıl hepsiburada.com ailesinde online olarak satış yapan 58.290 satıcı bulunurken yılın aynı döneminde aktif satıcı sayısı 67.000’e ulaşmıştır. Bu dönemde hepsiburada.com’un yıllık müşteri sayısı %26 artış göstererek 10,7 Milyona ulaşırken, platformdaki ürün sayısı %107 artışla 77 Milyona ulaşmıştır.  

 

Her geçen yıl büyüme gösteren bu online satış platformunda ürünlerinizin müşterileriniz ile buluşmasını sağlarken, ürünlerinizi hepsiburada’ya satma ihtimalinizde bulunmaktadır. Böylelikle platformda ürünlerinizin hepsiburada tarafından satılmasını ve üründe satıcnın hepsiburada olmasını sağlayabilirsiniz. hepsiburada.com’da satıcı olarak yer alıp hepsiburadanın yüksek müşteri potansiyeline ulaşırken aynı zamanda platformun marka imajından da faydalanabilirsiniz.  

 

Hepsiburada’da Nasıl Satıcı Olunur?

 

Öncelikle satış yapmak için bir şirket sahibi olmanız gerekiyor mu sorusuna cevap vermek gerekirse; evet, hepsiburada.com’da satıcı olabilmek için bir şirket sahibi olmalısınız. Sahip olduğunuz bu şirket bilgilerini kullanarak hepsiburada.com’a mağaza açmak ve satış yapabilmek için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu başvuru sürecinde diğer online platformlarda olduğu gibi şirket bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Gireceğiniz herhangi bir yanlış bilgi, mağaza açma sürecinizi sekteye uğratacak ve süreci uzatacaktır. hepsiburada.com’da satıcı olmak için başvuru esnasında herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ayrıca satış yaptığınız süre boyunca ödeme yapmanızı gerektirecek bir durum söz konusu olmadığı gibi, ürün satışlarından kategoriye göre belli bir komisyon tutarı ödemeniz gerekmektedir. Satıcı Olmak için gerekli belgeler ise;

 

 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri 
 • Faaliyet Belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Sözleşme Belgesi
 • Ek Pazar Yeri Formu 

Hepsiburada’da Mağaza Açmak 

İlk yapmanız gereken Hepsiburada Merchant’a girmek olacaktır. https://merchant.hepsiburada.com/ Bu panele giriş yaptığınızda iki farklı şekilde mağaza açmanıza izin verdiğini görüntüleyeceksiniz;

 1. Standart Mağaza
 2. Girişimci Kadın Mağazası 

Bu iki seçenekten birini seçtikten sonra karşınıza mağaza adı ve giriş şifresini belirleyeceğiniz ekran gelecektir. Burada doğru isim ve unutmayacağınız bir şifre oluşturmanızı tavsiye ederiz. Sonrasında tarafınızdan kişisel bilgileriniz istenecektir. Burayı doğru bilgiler ile doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Tüm bu bilgilerin girişini sağladıktan sonra gizlilik metnini okumanız ve onaylamanız gerekecektir. Onay işleminden sonra sizi mağaza açmanız için bir başvuru formuna yönlendirecektir. Bu başvuru formu;

 • Temel Bilgiler 
 • Vergi Bilgileri
 • İletişim Bilgileri
 • Fatura Bilgileri
 • Banka Hesap Bilgileri

gibi bilgilerden oluşmaktadır. Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra tek yapmanız gereken hepsiburada.com’un başvurunuzu onaylamasını beklemek olacaktır.

Bu süreçte ve sonrasında online platformlarda satış yaparak cironuzu arttırmak için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyarsanız, alanında uzman ekibimiz ile iletişime geçebilir, sizler için hazırlamış olduğumuz butik çözüm önerilerinden faydalanarak satış işlemlerinizi hızlıca başlatabilir, tüm süreç yönetiminde bizlerden destek alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için bu numarayı tıklayabilir, 0850 885 26 34, dilerseniz bizi ofisimizde ziyaret edebilirsiniz. 

İlgili Yazılar

Dijital dünyada yeni nesil çözüm ortağınız.

Son Blog Yazılarımız

Bizi Takip Edin