Etsy’de mağazası olan bir işletme sahibiyseniz, pazarlama stratejinizin bir parçası olarak yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri Etsy için Sosyal Medya Platformlarından Pinterest‘i nasıl kullanacağınızı öğrenmektir. Son zamanlarda Pinterest, güzel resimlere bakmak ve tasarım fikirleri almak için ziyaret edilen bir platformdan çok daha fazlası haline geldi. Son yıllarda Pinterest trafiği bloglara, web sitelerine ve tabii ki Etsy mağazalarına yönlendirmesi ile görülebilecek en değerli pazarlama araçlarından biri olarak ilgi gördü. Yazımızın devamında Pinterest’i Etsy mağazanız için nasıl kullanmanız gerektiği ile alakalı temel bilgileri paylaşıyor olacağız. Etsy Mağazanız için Pinterest stratejilerini bizimle keşfedin. 

 

Etsy Mağazanızı Tanıtmanın ve Mağazanıza Trafik Çekmenin En iyi Yollarından Bir Tanesidir;

 

Pinterest, kullanıcıların web sitelerine veya bloglara bağlanabilen resim ve videoları paylaşmalarına olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. Pinterest, kullanıcıların çeşitli ürünlere ve mağazalara tek bir yerden göz atmasına olanak tanıdığından Etsy mağazalarını tanıtmak için özellikle kullanışlıdır. Günümüzde birçok kişi için, özellikle de halihazırda el yapımı ürün/Etsy alanında olanlar için Pinterest, görsel olarak ilham veren içerik tarafında en sık başvurulan arama motorudur. Mağazanızda listenen ürünü pinterestte pinleyerek, ürünü görüntüleyen kullanıcıların mağazanızı ziyaret etmesini ve ürünü incelemelerini sağlayabilir, aynı zamanda mağaza trafiğinizi arttırabilirsiniz. 

Pinterest eğlencelidir, kullanımı kolaydır ve sık iğne yapanların da size söyleyeceği gibi, biraz da olsa bağımlılık yapar. Milyonlarca insan ilgi alanlarını keşfetmek, satın alacak ürünleri (sizinki gibi) bulmak ve benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle bağlantı kurmak için her gün Pinterest‘i kullanıyor. Ürünlerinizi ne kadar çok kişi sabitler, keşfeder ve yeniden etiketlerse, yeni müşterilerin Etsy mağazanızı keşfetme olasılığı o kadar artar. 

 

Pinterestten En iyi Şekilde Yararlanmak için Bu Maddelere Göz Atın;

 

  • Pinterest’in pinlerinizi kimlerin görmesi gerektiğini belirlemesine yardımcı olmak için iş profilinizi oluşturun
  • Yüksek kaliteli ve dikkat çekici görseller paylaşın.
  • Pinterest Hesabınızdaki etkileşimi ve etkinliği artırmak için Fikir Pinleri oluşturun
  • Ürünlerinizi en iyi şekilde tanımlayan anahtar kelimeleri isim ve açıklamalarda kullanın. Bir arama motoru gibi hizmet eden pinterest arama terimleriyle eşleyen ürünlerinizi ön plana çıkarmanızda yardımcı olacaktır. 
  • Etsy mağazanıza bağlantı verin. Kullanıcıların pinlediğiniz ürünlere kolayca ulaşabilmesi için ürünlere link bırakmayı unutmayın. 
  • Ürünleriniz için Pinterest reklamlarını kullanın. Böylelikle belli bir bütçe karşılığında pinterest kullanıcılarının karşısına ürün reklamlarınız ile çıkabilir, Etsy mağaza trafiğinizi arttırabilirsiniz. 
  • Kitle ve dönüşüm bilgileri dahil olmak üzere Pinterest Hesabınız için ayrıntılı analizleri görüntüleyin.

 

Etsy mağazanızın görünürlüğünü arttırmak ve ürün satış hacmini arttırmak için bloğumuzu takip etmeyi ve hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın. 

 

İlgili Yazılar

Dijital dünyada yeni nesil çözüm ortağınız.

Son Blog Yazılarımız

Bizi Takip Edin