Etsy’de dijital ürün listelemenin temelde fiziksel ürün listelemekten farkı yok. Tek fark müşterileriniz mağazanızdan alışveriş yaptığında satın aldığı ürünü upload etmeniz yani Etsy’e yüklemeniz gerekiyor. Alışverişini tamamlayan müşteriler satın aldığı dijital ürüne “İndirmeler” sayfasından hemen ulaşabilir hale gelecektir. 

Sattığınız dijital ürüne göre değişkenlik gösterse de kişiselleştirilebilir tasarımlar yapan biriyseniz tasarımlarınızın müşterinin istekleri üzerine özelleştirilebileceğini ve bazı boyut değişiklikleri için sizden ricada bulunmalarını önceden tahmin ederek çalışmalı ve müşterilerinizi kişiselleştirme tercihleri için sizinle iletişime yönlendirmelisiniz.  Örneğin dijital indirilebilir ürün grubunda davetiye tasarımı yapıyorsanız sık sık müşteriler ile iletişime açık olmalı ve ürünlerinizi bu mihvalde tasarlamalısınız. 

Etsy’de fiziksel veya dijital ürün listelemenin en önemli ipuçlarından biri ürün fotoğraflarının kalitesidir. Ürün görsellerinde kaliteli fotoğraflar ve açıklayıcı diyagramlara yer vermeniz satışlarınızı arttırmakta sizlere yardımcı olacaktır. 

 

Satış Sonrası Destek

Dijital ürün satmak sizi fiziksel bir ürün satışında katlanmanız gerek bir çok maliyetten kurtarmaktadır. Paketleme ve kargolama gibi çok fazla vakit alan birçok işlemden kurtulmanıza imkan sağlarken fiziksel ürün gönderimlerine nazaran müşterilerinizin daha fazla yardıma ihtiyaç duyması sebebi ile daha fazla mesaj yanıtlamak durumunda kalabilirsiniz. 

Müşterilerinizin size sorduğu soruları bir sonraki tasarımınız ya da mevcut ürünleriniz için faydalı geribildirimler olarak düşünebilir, ürünlerinizde güncelleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz, böylelikle her yeni tasarımda daha emin adımlarla ilerlediğinizi hisseder ve bir süre sonra taslaklarınızı netleştirmiş olursunuz. En çok takıldıkları yerleri çözmek için müşterilerinize vakit ayırmak daha başarılı tasarımlar satmanızın en önemli yardımcısı olacaktır. Tabi ki tek problem tasarımlarınız olmayabilir. Farklı problemleri ve istekleri olan bir çok müşteri ile karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda müşterilerinizi samimiyetle yanıtlamak ve yardımcı olmak memnuniyet derecenizi yükseltecektir. Dijital ürün satın aldıktan sonra yapılması gereken işlemleri ya da nasıl pdf indirmesi gerektiğini bilmeyen müşteriler ile iletişime geçmeye hazır olun. Ayrıca müşterilerinizin problemlerini önceden tahmin etmek için yazıcı ile baskı alınacak ürünlerinizde tasarımlarınızı birden fazla yazıcı ile bastırarak kullanıcıların deneyimlerini test edebilir ve karşılaşacakları problemleri önceden deneyimlemiş olarak hazırlıklı olabilirsiniz. Olabildiğince fazla yazıcıdan baskı alarak tasarımınızın birçok varyasyonunu inceleyebilirsiniz ve doğabilecek sorunları görerek önlem alabilirsiniz.

Etsy satışlarınızı arttırmak ve dijital ürün satışları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın 

İlgili Yazılar

Dijital dünyada yeni nesil çözüm ortağınız.

Son Blog Yazılarımız

Bizi Takip Edin