Etsy’de satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olacak ipuçları mı arıyorsunuz? İster Etsy’de satış yapmaya hazırlanan yeni bir satıcı olun, ister uzun zamandır satış gerçekleştiren deneyimli bir satıcı olsun bu yazımızda kendiniz için bir ipucu bulacağınıza eminiz, içerikte yer verdiğimiz mağaza optimizasyon işlemleri, listeleme trafiği arttırma işlemlerinin bir çok yolu var, ipuçlarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

 

Etsy Satışlarınız için 10 Öneri 

1. Biliyoruz bunu duymaktan hoşlanmıyorsunuz ama sizler için ilk ipucu ürün görselleri için yaptığınız fotoğraf çekimlerinin yüksek kalitede olmasına özen gösterin. Bu kullanıcı ile buluştuğunuz ilk görsel temas olduğundan, onları ürüne tıklamaları ve incelemeleri konusunda ikan edecek ve ürün hakkında fikir sahibi olmalarına yardımcı olacak, ilk izlenim önemli. Fotoğraflarınızın kalitesinden ödün vermek yerine onlar için özenli çalışmalar gerçekleştirin. Hem etsy kötü görseli sahip ürünleri desteklemekte çekimser kalıyor, etsy’den destek alma fırsatını kaçırmayın.

2. Ürünlerinizi satmanın bir diğer yolu cazip gelecek ürün açıklamaları yazmaktır. Kullanıcıları ürün ziyaretleri sırasında etkilemeniz ve onlara ürünleriniz hakkında cazip hikayeler sunarak içerde kalmalarını ve özelleştirdiğiniz ürünle bağ kurmalarının temellerini atmalısınız. Satın almaya ikna edecek özel nedenlere açıklamanızda yer vererek, harekete geçirici etkinizi kullanmalısınız. Açıklamalarınız, net ve ikna edici olmalıdır. Ürün açıklamalarınız için biraz zaman ayırmanın ve konu üzerinde çalışma yapmanın satışlarınızı arttıracağını artık biliyorsunuz, aksiyon almakta geç kalmayın.

3. Rekabetçi kalabilmek için Etsy ürünlerinizin iyi fiyatlandırıldığından emin olmalısınız. Maliyet çalışmasından sonra mutlaka bir de rakip analizi yapmalısınız. Ürününüz için uygun olan kategorideki benzer ürünlerin datış fiyatları ve kargo ücretlendirmeleri konusunda biraz çalışma yapabilir ve kategoriye yeni giriş yapıyorsanız kullanıcılarınız için cazip fiyat teklifleri sunabilirsiniz, böylelikle ürünleriniz için bulunan potansiyel müşterilerinizi kaçırmamış olursunuz. Fiyatlarınızın adil olduğundan emin olmak için benzer ürünlerin hangi fiyatlar ile satıldığı konusunda biraz araştırma yapmakta fayda var. İnsanların Etsy’de alışveriş yaparken değer aradıklarını hatırlamalısınız.

4. Etsy listelerinize daha fazla trafik çekmek için tüm arama motorlarında olduğu gibi burada da ürünlerinizi SEO için optimize ettiğinizden emin olun. Seo; arama motoru optimizasyonu, başlıklarınızda ve etiketlerinizde alakalı anahtar kelimeler kullanmak ve ayrıca açıklamalara anahtar kelimelerinizi eklemek anlamına gelir. Ürün listelerinizi arama motoru dostu yaparak, daha fazla potansiyel alıcı çekecek ve satış yapma şansınızı artıracaksınız. Bu Etsy için son dönemde daha fazla önem arz eden etiket kullanımlarının bir parçası ve listelerinizi kullanıcılarınızla buluşturacak önemli işlemlerden sadece bir tanesi.

5. Etsy satışlarınızı artırmak için yapabileceğiniz birkaç önemli şey var. Bunlardan biri, mağazanız için e-posta pazarlaması kurmaktır. Bu, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza ve potansiyel müşterilerle ilişkiler kurmanıza yardımcı olabilir.

6. E-posta pazarlama listenizi oluşturmalısınız. Bunu, web sitenizi ziyaret eden kullanıcılardan  ya da müşterilerden bir satın alma işlemi gerçekleştirirken listenize katılmalarını isteyerek yapabilirsiniz. Bir abone listeniz olduğunda, özel teklifler, yeni ürün duyuruları ve işletmenizle ilgili diğer haberleri içeren otomatik e-postalar göndermeye başlayabilirsiniz.        E-posta pazarlaması ile daha geniş bir kitleye ulaşabilir, potansiyel müşterilerin aklında markanız ile kalabilir ve bir sonraki alışveriş için müşterinizin hafızasından alan kirayabilirsiniz. 

7. Etsy için oluşturduğunuz sosyal medya hesaplarınızda müşterileriniz ile etkileşim kurabilir, ürünlerinizin farklı özelliklerinden bahsedebilirsiniz. Video içerik olarak ya da farklı kullanım alanlarında sergileyebileceğiniz ürünler için müşterilerinizden sosyal medya hesaplarınızda etkileşim kurmalarını isteyebilir ve daha geniş kitlelere ulaşım fırsatı yakalayabilirsiniz. Biberiz iletişim kurabileceğiniz en olağan araç sosyal medya olacağı için bu kanalı ürünleriniz ve markanız için doğru yönetmek tarafında profesyonel değilseniz bu konuda bir uzmandan destek alabilirsiniz. 

8. Reklamın gücünden faydalanmayı ihmal etmeyin ve bir Etsy reklamı oluşturun. Bu ürünlerinizi tanıtmak ve mağazanıza trafik çekmek için ücretli olsa da etkili bir yol olacaktır. Doğru planlama ve süreç yönetimi ile Etsy satışlarınızı arttırmak kaçınılmaz olacaktır. 

9. İyi bir itibar oluşturmak ve bunu korumak için iyi bir müşteri ilişkileri hizmeti sunmak Etsy müşteri için kaçınılmaz bir değerlendirme kriter olmuştur. Müşterilerinizin sorularına hızlı cevap verip, talep ettikleri kişiselleştirme işlemleri için onlara yardımcı olarak ve satış sonrası eteğiniz için çaba harcayarak müşterileriniz ile iyi ilişkiler kurarak olumlu değerlendirmeler alabilirsiniz. 

10. Benzer ürünleriniz için bağlantı ekleyin ve potansiyel müşterileriniz için aradığı ürün hakkında daha fazla zaman geçirmesine ve ürünlerinizi incelemesine yardımcı olun. Böylelikle müşterilerinize ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olma fırsatı sunabilir ve onları satın almaya ikna şansınızı arttırabilirsiniz. 

Etsy satışlarınızı arttırmak için profesyonel bir destek almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İlgili Yazılar

Dijital dünyada yeni nesil çözüm ortağınız.

Son Blog Yazılarımız

Bizi Takip Edin