Tüm platormlarda olduğu gibi Etsy mağazanız için de satın alma gerçekleştiren kitlenizi yeniden alışverişe ikna etmek yeni kullanıcılara ulaşmak kadar önemli. Mağazanız ve ürünleriniz için bir kere deneyim sağlamış kullanıcıları hedefleyeceğiniz bu yöntem ile alışveriş yapanları ikici alışverişe ikna ederek satışlarınızı arttırabilir ve müşterileriniz ile bağ kurabilirsiniz. 

 

Etsy güncellemeleri sayesinde mağazanız ile ilgili bildirimler mağazanızı beğenen ya da listelemelerinizi favorilere ekleyen alıcılarla paylaşmak için tasarlanan Etsy Güncelleme akışını nasıl kullanacağınıza birlikte bakalım. Etsy güncellemeleri alacı tabanınızı büyütmenize ve alıcıları düzenli olarak mağazanıza geri getirmenize yardımcı olacak işlem adımları;

 

İster ilk satışınızı yapmış olun, ister binlerce satış gerçekleştirmiş olun müşterilerinizle sürekli etkileşim halinde kalmanızı sağlayacak bu yeni güncelleme sayesinde yeni bir ürün listelediğinizde mağazanızı takip eden ya da ürünleriniiz favorilere ekleyen kullanıcılara güncellemeler özet akışında bir bildirim gönderilir. Bu sayede mağazanızdaki güncellemeden haberdar olan kullanıcılar tekrar mağaza ve ürün ziyareti gerçekleştirebilir. 

 

Bu yeni güncelleme dışında Etsy’de müşterilerinizi satışa yaklaştırmak için mağazanızı ya da ürünlerinizi favorileyen kullanıcılara tanımlayacağınız indirim kuponları ile onları beğendikleri ürünü satın almaya götürecek fırsatlar sunabilirsiniz. 

 

Bu işlemi Etsy Yönetici Panelinde Sol Sütunda Marketing > Sales and Discounts > Automatically Send Offers to İnterested Shoppers ekranı altında bulunan Favourited item seçeneği ile kupon tanımlaması gerçekleştirebilir ve bahsi geçen kitle ile kupon tanımlamanızı paylaşabilirsiniz. Burada ürünlerinizi sepete ekleyen ya da daha önce alışveriş gerçekleştirmiş kullanıcılar için tanımlayacağınız teşekkürler ve sepete dön kuponları ile ziyaretçilerinize cazip fırsatlar sunabilir ve satın alma işlemini tamamlamaya ikna edebileceğiniz gibi ikinci alışverişe teşvik edecek tanımlamalar yapabilirsiniz. 

 

İndirimler hem klasik hem online ticarette karar vermeyi etkileyen ve müşterileri satışa götüren aksiyonlardan bir tanesidir. Etsy için Kasım ve Aralık ayları özel takvim etkinlikleri ile doluyken yapacağınız güncellemeler ve tanımlayacağınız indirimler sizinle bir noktada etkileşime geçmiş müşterileri akışa çekmenize yardımcı olacaktır. Tanımladığınız indirimler ya da kuponlar ile daha fazla kullanıcıya ulaşmak için mağazanızı indirim dönemlerine uygun olarak giydirip sosyal medya hesaplarınızda ve bloglarınızda oluşturduğunuz fırsatları paylaşmayı ihmal etmeyin. 

 

Satışlarınızın ivmeleneceği bir satış sezonu için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

 

İlgili Yazılar