Farkına bile varmadan zamanın akışına kapılıp giderken kendimizi sonbaharı yaşarken bulmak kaçınılmaz. Sonbahar yurt dışında çeşitli geleneksel sosyal etkinliklerin ve yeni okul yılının başlama dönemlerini işaret eder, o nedenle müşterilinizin birçoğu sonbahara hazırlık yapmak isteyecektir. Sizde mağazanızı ve ürünlerinizi satışlarınızı arttırabileceğiniz Eylül ayı ve sonrasına hazırlamaya ne derseniz? Sonbahar hazırlık çalışmalarında mağazanızda yapabileceğiniz değişikliklere yazımızın devamında yer veriyor olacağız. Sonbahar döneminde kullanıcıların Etsy alışverişlerini arttırmak için yapmanız gerekenlere geçmeden önce kullanıcılar için Sonbahar sezonuna birlikte göz atalım;

 

Sonbaharda; Abd’deki müşterileriniz işçi bayramına hazırlanırken dünyanın birçok farklı ülkesinde cadılar bayramına hazırlık dönemi olarak nitelendirilmektedir. Ayrıca yeni okul yılının başlayacağı ve dolayısı ile okul alışverişlerinin artış göstereceği, sonbahar konseptli ev dekorlarında sıcak renklere, yeni figürlere, farklı dokunuşlara yer verileceği dönemsel alışverişin ivme kazanacağı Etsy için önemli sezonlardan bir tanesidir. Yurtdışı satışlarınız için alışveriş yapan kullanıcıların bilinçli ve ne istediğini bilen, ürün fiyat fayda karşılaştırması yapan araştırmacı müşterilerden oluştuğunu unutmayın. Etsy’de kullanıcılar ne istediklerini biliyorlar, alışveriş yapmaya hazırlar ve satıcıların alışılmışın dışında avantajlı tekliflerini memnuniyetle karşılıyorlar. 

 

Çapraz Satış 

 

Günümüzde kullanıcılar satın aldıkları üründen max. performans ve dayanıklılık dolayısı ile uzun süreli kullanım avantajı sunması ve amacına tam olarak hizmet etmesini bekliyorlar, aksi takdirde memnuniyetsizlik durumlarını kullanmış oldukları sosyal platformlarda ve satın alma değerlendirmelerinde sert bir dil ile eleştirmekten kaçınmıyorlar. O nedenle Etsy’de satışa açtığınız ürünlerin el işçiliği ve kaliteli olmasına özen göstermeli, müşterilerinize uzun süreli kullanım avantajı sunabiliyor olmalısınız. 

Bununla birlikte hangi kategoride satış yaptığınız fark etmeden kullanıcıların alışveriş teşvikini arttırmak ve satın almak istedikleri ürün ile birlikte sahip olmaktan mutluluk duyabilecekleri farklı ürünlerin satışına yönlendirmek için avantajlı fırsatlar ve fiyat teklifleri sunmayı göz ardı etmemelisiniz. Örneğin kedi tırmalama halısı alan bir kullanıcının evcil hayvanlar ile yakından ilgili olduğunu tahmin edebilirsiniz, mağazanızda kullanıcının ihtiyacı olabileceğini düşündüğünüz petshop ürünleriniz için avantajlı fiyat teklifleri hazırlamalı, bu kampanyaları mağazanızda ve sosyal medya hesaplarınızda duyuruyor olmalısınız. 

 

Trend’in Takibi

 

Bu yıl sonbahar alışverişlerinin daha renkli olacağı birçok moda öncüsü tarafından ifade edilirken kullanıcılarınızın yenilemeye ihtiyaç duyacakları evlerini, yaşam alanlarını ve gardıroplarını renklendirmek ve aydınlatmak için ürün renklerinizde bu durumu karşılayabileceğiniz tercihler yapmalısınız. Cesur ve eğlenceli tonlarda oluşturacağınız ürünlerinizin kullanıcılarınızın dikkatini çekeceğine eminiz. 

 

Yaşamaya devam ettiğimiz salgın sebebi ile yumuşatılmış eğrilerin ve dalgalı tonları ürünlerin havasını yumuşatmak ve sakinleştirici etkiyi arttırmak adına bu sezonda tüm ürünlerde çizgilerin yer alacağına eminiz. Toprağa ve doğaya dönüş ile sıcak tonlar bu sezon da etkisini sürdürmeye devam ederken kullanıcı alışveriş davranışlarını incelediğimizde eğilimin pandemi ile birlikte yükselen bir ivme kazandığını gözlemlediğimizi belirtmek ve ürün hazırlıklarınızda verdiğimiz bilgileri değerlendirmenizi öneririz. 

 

Çapıcı Başlık ve Etiketler 

 

Aslında burada kullanıcıların arama sorguları sonucunda ürünlerinize ulaşma olasılığına en yüksek faydayı sağlayacağınız çalışmadan bahsediyoruz. Evet, ürünleriniz için yazmış olduğunuz başlıklar, başlıklarınızda ve açıklamalarınızda yer verdiğiniz anahtar kelimeler, hazırlamış olduğunuz üretim ve tasarım hikayeleri kullanıcılar ile ürün arasında bağ kurmayı kolaylaştırıp ürünlerinizin cazibesini arttırmaya yardımcı oluyor. Sonbahar sezonu için kullanıcıların ruhuna dokunmak, geleneksel ihtiyaçlarına karşılık vermek ve aradıkları ürünle buluşmalarını sağlamak için hazırlayacağız başlık ve açıklamalarınız, kullanacağınız görsel ve videolarınız ürünlerde yer vereceğiniz etiketleriniz hem sezonsal psikolojiye, hem dönemsel çağrışıma uygun olarak hazırlanmalı ve ürünlerinizin bu hali ile satışa sunulmasını sağlamalısınız. Böylelikle hem mağazanız için mağaza hayranları edinebilir, hem de satışlarınızı arttırabilirsiniz. 

 

Sonbahar sezonu için hazırlıklara başlamakta geç kalmamanızı ve bu süreçte deneyimlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Satışlarınızı arttıracağınız başarılı bir Sonbahar sezonu geçirmenizi diliyor, sezonsal tavsiyelerimizin devamını kaçırmamak için bloğumuzu takip etmeyi unutmamanızı temenni ediyoruz. 

İlgili Yazılar

Dijital dünyada yeni nesil çözüm ortağınız.

Son Blog Yazılarımız

Bizi Takip Edin