El yapımı ürünlerin gözde satış platformu olan Etsy, kullanıcıların hobi ve el işi malzeme tercihlerinde de sıklıkla arama yaptığı ve satın alma gerçekleştirdiği tekil ve önemli bir platform. Eylül ayının yaklaşması ve sonbahar sezonu ile çocuklarda okula dönüş, geleneksel özel günler ve Eylül ayının yaklaşması ile kendin yap satışları ve cadılar bayramı için el yapımı özel hediyeler için araştırmalar başlar. Mağazanızı ve ürünlerinizi Sonbahara hazırlamak dönemsel ihtiyaçların arttığı bu ayda satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır. 

 

El Yapımı Ürünler 

Örme, tığ işi, tafting ve puch iğnesi gibi rahat el işleri, evde geçirilecek sıcak ve romantik tatlı anlara eşlik ediyor. Bu dönemde soğuk havalar ve erken noel hediyeleri için özel el yapımı hediye tercihleri tarafında çalışmalara başlanıyor. Her sezon artış gösteren sonbahar hazırlık arama terimlerinde geçtiğimiz sezon “kroşe desen boho” içeren arama terimde yıllık bazda %931 artış gözlemlenmiştir. Yadsınamaz derecede yüksek olan bu artış için mağazanız için hazırlıklarda geç kalmayın.

 

Okul Dönemi ve Özel Günler için Hazırlanabilecek Kağıtlar

Avrupa’da insanların birçoğu özel günler için uzun süre hazırlık yapmaya ve her detayı özenle hazırlamaya büyük önem gösteriyor. O nedenle hem okul yılının açılış sezonu hem geleneksel özel günler için özelleştirilmiş takvim, ajanda, kartlar ve notluk aramalarında artış gözlemleniyor. Ayrıca daha sık mekan içi tercih edilen kutlamaların vazgeçilmezi olan mumlarda bu aramalara dahil oluyor. Özel kağıtlar için tercih edilen mühürlerin aramasında da sezonda artış gözlemlenmektedir. 

Etsy’de geçtiğimiz sezon “siyah mum mühür” aramasında %92  artış gözlemlenmiştir. 

 

Sahip Oldukları Malzemeleri Değiştirebilecekleri Gereçler Sunun 

Alışveriş yapanları sonbaharın tadını çıkarmaya ve zaten sahip oldukları nesneleri evde keyifli vakit geçirirken değiştirmeye teşvik edin. Sahip oldukları nesneleri sonbahar hazırlıkları için dönüştürmek, keyifli vakit geçirmelerini sağlarken yeni nesneler yaratmalarına yardımcı olmak ilk etapta satın alma davranışına ikna etmek için önemli bir adım olacaktır. Sezonsal trendleri takip edin. 

 

Ev Dekor Değişikliği Malzemeleri 

Kullanıcıların bir çoğu mevsimsel geçişlerde evlerinde değişiklik yapmaktan ve genellikler baharları karşılamaktan keyif aldıklarını belirtiyor. O nedenle yaşam alanlarında kendin yap malzemeleri sunabilir, bir profesyonel ihtiyaçları kalmadan küçük dokunuşlar ile ev dekorasyonlarında değişiklik yapmalarına olanak tanıyın. 

 

Mağazanızda ve Ürünlerinizde Sonbaharı Yaşatın 

Ürünlerinizde ve değişim aracı olarak kullanabilecekleri malzemelerinizde sonbaharın renk paletine, kurutulmuş çiçeklere ve altın dokunuşlara yer verin. Sezonun dramasını mağazanızı ve ürünlerinizi ziyaret eden kullanıcılara kanalize edin. Kullanıcılarınızı alışverişe hazırlamak için çeşitli indirimler ve kampanyaları sezonsal fırsatlar olarak duyurun.

 

İlgili Yazılar

Dijital dünyada yeni nesil çözüm ortağınız.

Son Blog Yazılarımız

Bizi Takip Edin