Elinizin emeği ürünleri değerinde ve karlı bir satış potansiyeline dönüştürmek, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da satış yapmak için ne yapabilirim diye düşündüğünüzü duyar gibiyiz. El yapımı ürünlerinizi satışa açmak için en doğru adres neden etsy.com olmasın? Birbirinden değerleri el emeği ürünlerinizi neden etsy.com’da satışa sunmalısınız, birlikte bakalım.

 

Etsy.com; Son zamanlarda ülkemizde de öne çıkan online satış platformlarından biridir ve ihracat konusunda kapsamlı bilgilerden oluşan bir platform sunmaktadır. Bununla birlikte tasarımın ön plana çıktığı ve el emeği ürünlerin satıldığı Amerika kökenli bir online satış platformudur. Etsy oluşum mantalitesi olarak el emeği ürünlerin satışına odaklanması merkeziyeti üzerine kurulmuştur. El yapımı ürünler satıyorsanız etsy.com’un farkında olmalısınız. Şöyle ki etsy.com’un paylaştığı bilgiler doğrultusunda geçtiğimiz yıl 30 milyonun üzerinde müşteri, etsy.com üzerinden 3 milyar dolarlık alışveriş gerçekleştirmiş durumdadır.

 

Bu satış potansiyelinden ve sunmuş olduğu müşteri portföyünden faydalanmak için tek yapmanız gereken etsy.com’da bir satıcı hesabı açarak el yapımı ürünlerinize satışa sunmak olacaktır. Ancak bilmeniz gereken önemli hususlardan bir tanesi, ürünlerinizi etsy.com’da listelemek için ürün başına 0.20$ ücret ödemeniz gerekliliğidir. Bununla birlikte ürünlerinizden satış gerçekleştiği takdirde, hangi kategoride görüntüleme almış ve satış gerçekleştirmişseniz o kategori özelinde satış sırasında etsy’e bir komisyon ödemeniz gerekmektedir. Bu ödemeler ile birlikte platform; bünyesinde bulunan mağazalardan aylık ücret talep etmemektedir. 

 

Etsy.com’da 2 milyonun üzerinde satıcı olduğunu göz önünde bulundurursak hem ürünleriniz, hem müşteri iletişiminiz, hem de gönderi hızınız ile bir adım öne çıkmak ve yüksek memnuniyet elde etmek zorundasınız. Kişiselleştirilmiş el yapımı ürünler sunabiliyor olmanız, esnek ve inovatif düşünce yapınız ile aslında bu çok kolay diyebiliriz. Bu platformda kullanıcılar el yapımı ürünler tercih ederken kişiselleştirilebilir olmasına büyük önem veriyor. Sizler de satışa sunmuş olduğunuz ürünlerde kişiye özel tasarım seçenekleri sunarak kullanıcılarınızın memnuniyetini yakalayabilir, kalite ve müşteri ilişkileriniz ile ön plana çıkabilirsiniz. 

 

Ticaretini internet üzerine döken ve kendi ürünlerini pazarlamaya çalışan birçok kişi bu platformdan haberdardır ve rekabet seviyesi de buna bağlı olarak yükselmektedir. Fakat platformun ayrıntılarını biliyor olmak, fark yaratarak doğru satışı gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır. Uluslararası konumda, büyük bir kullanıcı kitlesine sahip, işçiliği yüksek, orijinal ve el yapımı ürünlerin pazarlamasının yapılacağı doğru adreslerin başında gelen etsy.com özellikle el emeğine ve kişiye özel tasarıma önem veren kullanıcıların tercih ettiği online platformların başında gelmektedir.

 

Etsy.com hakkında daha fazla bilgi alabilmek ve el yapımı özelleştirilebilir ürünleriniz ile bu platformda satıcı olabilmek için bizimle iletişime geçebilir, sizler için sunacağımız önerilerden faydalanarak online platformda ihracat yapmanın keyfini sürebilirsiniz. Daha fazlası için bizi ofisimizde ziyaret edebilir, dilerseniz bu numaradan 0850 885 26 34 bize ulaşabilirsiniz. 

İlgili Yazılar

Dijital dünyada yeni nesil çözüm ortağınız.

Son Blog Yazılarımız

Bizi Takip Edin