Çevrimiçi deneme ve ayakkabıyı 360 derece ayağınızda görme imkanı sunan bu teknoloji ile Amazon sürekli olarak müşteriler için çevrimiçi moda alışverişi deneyimini kolaylaştırmanın yollarını arıyor. Böylelikle kullanıcıların evlerinin konforunda ve herhangi bir soru işareti bırakmadan alışveriş deneyimi yaşamalarına ve süreçten memnun kalmalarına olanak sağlayarak kullanıcılara etkileşimli bir alışveriş deneyimi sunuyor. 
 
Şimdilik sadece Adidas, Nike, Puma, Superga, Rebook, Lacoste, Asics, Saucony gibi belli markaların yer aldığı etkileşimli deneyiminin kullanıcılardan alınan geri bildirim ile iyileştirilmesi hedefleniyor. ABD ve Kanada’daki müşterilere sunulan sanal gerçeklik teknolojisine kullanıcılar IOS Amazon alışveriş uygulaması aracılığı ile erişim sağlıyor. 

 

Müşteriler bir ayakkabı seçtikten sonra, ürün görselinin altındaki “Sanal Deneme” düğmesi ile ayakkabıların üzerlerinde nasıl durduğunu görmek için kamerayı mobil cihazlarında ayaklarına doğru tutmaları gerekiyor. Müşteriler daha sonra ayakkabıların her açıdan nasıl göründüğünü görmek için ayaklarını hareket ettirebilirler. Deneyim dahilinde müşteriler, deneyimden hiç ayrılmadan seçenekler arasında gezinerek seçilen ayakkabıların renklerini sorunsuz bir şekilde değiştirebiliyorlar. 
 
Dünyada Online alışveriş ekosistemine yön veren Amazon 2020 yılında yine AR teknolojisi ile mobilyaların evinizde nasıl duracağını göstermeye başlamıştı. Genellikle sosyal ticarette dönüşüm ve marka bilinirliği yaratmak için kullanılan AR destekli sanal ürün deneme deneyimleri, dünyanın en önemli e-ticaret platformlarından biri ile online alışverişte kullanıcılar tarafından deneyimlenmeye başlamıştı.
 
Yenilikçilik ve müşteri deneyimine odaklanan dünyanın önde gelen online alışveriş platformunun girişimleri ile farklı kategorilerde çeşitli markaların AR teknoloji hizmeti sunmalarına öncülük eden Amazon’un ayakkabılar için kurguladığı bu teknolojinin kısa zamanda çeşitli pazaryerlerine entegre olması ve kullanıcı deneyiminin arttırılması bekleniyor.  
 
Güncel e-ticaret gelişmeleri ve gelişmelere nasıl entegre olacağınız konusunda Mipos Digital ekibi ile bu numaradan 0850 885 2634 iletişime geçmeyi unutmayın. 
 

İlgili Yazılar

Dijital dünyada yeni nesil çözüm ortağınız.

Son Blog Yazılarımız

Bizi Takip Edin